Pensja Debiutantek - wernisaż wystawy fotografii „W poszukiwaniu piękna”

            Sobota 10 lutego 2018 roku upłynęła Debiutantkom podczas kolejnego wspólnego spotkania. Tym razem był to wernisaż wystawy fotografii w Wilanowie,  zorganizowany przez Centrum Kultury Wilanów, Fundację im. Królowej Marii Kazimiery oraz Zespół Szkół Fototechnicznych w Warszawie. 

            Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano na godzinę 18.00. Zebrani goście mogli podziwiać wyjątkowe zdjęcia pięknych i wrażliwych Debiutantek uchwycone w kadrze przez uczniów i kursantów Zespołu Szkół Fototechnicznych „Fotospokojna” znajdujących się pod czujnym okiem pani Anny Przybysz - również autorki wielu pięknych zdjęć.

Motywem przewodnim dla fotografowanych dziewcząt jak i dla młodych autorów zdjęć były słowa zaczerpnięte z „Małego Księcia” Antoine'a de Saint - Exupéry'ego – „najlepiej widzi się sercem, a to co najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”- tak też Debiutantki - modelki miały odnaleźć piękno w sobie, a autorzy fotografii uwiecznić je na zdjęciu.

Debiutantki obecnej VI już edycji wystąpiły na wernisażu w białych strojach wizytowych zaprojektowanych i uszytych przez firmę „Fibra”. Kolor strojów wybrany nieprzypadkowo  miał podkreślać ich delikatność i piękno wewnętrzne stanowiące istotę wystawy.

Niepowtarzalnego charakteru wernisażu dodał pyszny tort z wypisaną maksymą „Piękno wewnętrzne jest nieśmiertelne” przygotowany specjalnie na tę okazję przez cukierników Pracowni Tortów Artystycznych „Sowy Słodki Świat”.

Dla gości wystawy zorganizowano jeszcze jedną niespodziankę - krótki koncert  w wykonaniu trzech Debiutantek VI edycji. Oprócz skrzypcowych popisów, zebrani wysłuchali również kilku utworów Fryderyka Chopina zagranych przez jeszcze jedną młodą damę kochającą muzykę.

            Sobotnie wydarzenie dobiegło końca około godziny 21. Z całą pewnością można określić je jako bardzo udane.

▲ Top