"Młodość i twórczość dla doświadczenia" - druga edycja

W dniu 6 i 7 grudnia 2014 r. odbyła się druga edycja akcji charytatywnej "Młodość i twórczość dla doświadczenia". Dla uczestniczek III edycji programu "Debiutantki" była to ich Pierwsza Pensja. W magiczny mikołajkowy wieczór 6 grudnia, mieszkańcy Domu Artysty Weterana podziwiali pierwsze wystąpienie publiczne dziewcząt, które prezentowały się w modowym widowisku projektantki Agi Pou. Oklaskom nie było końca. Mieszkańcy Skolimowa, oprócz uczty duchowej, otrzymali również mikołajkowe prezenty.

Dom Artysty Weterana istnieje od 1927 roku i powstał z inicjatywy Antoniego Bednarczyka , reżysera i aktora. Jest to miejsce, w którym ostatnie lata swojego życia spędzają ludzie sceny: aktorzy, tancerze i wszyscy Ci, którzy dostarczają nam niezapomnianych wzruszeń i  przeżyć intelektualnych. Domu w Skolimowie nie można porównać do żadnego istniejącego domu opieki w Polsce. Każdy pensjonariusz ma swój osobny pokój, który może zapełnić własnymi meblami i pamiątkami.  Jak sami mieszkańcy określają,  jest to po prostu DOM. Dlatego tak ważne jest żeby istniał. Wspomagany finansami zdobywanymi przez liczne akcje koleżeńskie, mimo wszystko zmaga się z różnymi problemami, związanymi z jego utrzymaniem. Stąd właśnie pomysł zorganizowania charytatywnej aukcji obrazów i porcelany, która jednocześnie wpisuje się w hasło, które od lat głosi założyciel Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich, a obecnie również Prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz :  „Pamiętajcie o Artystach weteranach”.

7 grudnia, o godzinie 12:00 w Oranżerii przy Pałacu w Wilanowie odbyła się  aukcja obrazów i porcelany na rzecz Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Aukcję poprowadzili: Anna Czartoryska-Niemczycka oraz Ryszard Rembiszewski. Po udanej aukcji,  Debiutantki III edycji wystąpiły w pokazie mody.  To były niezapomniane dla wszystkich chwile.

Serdecznie dziękujemy PARTNEROM akcji charytatywnej: Aga Pou, Villa Italia, KORONA, POLPHARMA, MATRIX-Drukarnia, Studio Urody Metamorfoza, Emerald Project, La Methamorphose oraz PATRONOM MEDIALNYM, którymi byli: TVP POLONIA, KLUB INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ, ART IMPERIUM Portal Kulturalny, Przedsiębiorcy.eu, Luxury & Style.

 

▲ Top