Nasi Eksperci

Beata Tyszkiewicz

Pierwsza dama polskiego kina. Prawdziwa dama naszych czasów. Dzieli się z Debiutantkami cennymi radami, opowiada jak być kobietą z klasą.

Ekspert radzi: "Nie kolekcjonujmy pretensji.", "Każdego dnia piszmy na kartce- Jestem perfekt".

Dawid Grzesiak

Szef kuchni Hotelu Ossa Congress & Spa. Prowadzi warsztaty kulinarne. Pod okiem mistrza Debiutantki poznają tajniki dobrego smaku i mierzą się z zaawansowanymi przepisami.

Emilian Kamiński

Aktor filmowy i teatralny. Opowiada jak pięknie się wysławiać. Doradza Debiutantkom jak dbać o ładną i poprawną wymowę na co dzień i podczas ważnych prezentacji.

Ekspert radzi: "Życie nasze jest sceną. Cały czas wymieniamy myśli, wzajemnie się obserwujemy. Należy patrzeć tak, żeby nie bać się oczu i być wyrazistym.”

Anna Samusionek

Aktorka filmowa i teatralna. Dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w pracy na ekranie. Radzi co zrobić, żeby kamera patrzyła na Debiutantki przychylnym okiem.

Ekspert radzi: „Należy być sobą. Kamera wychwyci grę. Najważniejsze to co mamy w głowie i w sercu oraz pewność naszych słów, które chcemy przekazać innym.” 

Lidia Popiel

Fotografka i modelka. Służy swoją wieloletnią wiedzą i doświadczeniem. Z Debiutantkami prowadzi wykłady na temat fotografowania i fotografii. Doradza jak  pozować do zdjęć.

Ekspert radzi: „W malarstwie żadna rzecz nie jest przypadkowa. Tak samo jest z fotografią – każdy kosmyk ma znaczenie.”

Ryszard Wojtala

Doświadczony tancerz i wykładowca ruchu scenicznego. Uczy Debiutantki tańca, prawidłowej postawy, gracji i wdzięku. Wprowadza Debiutantki w świat bali i barokowego menueta.

Dariusz Kotarski

Wizażysta Estée Lauder. Doradza i prezentuje jak dobrze wykonać makijaż dzienny i wieczorowy, uczy Debiutantki jakich trików używać, żeby wyglądać pięknie.

 

Wojciech Rawecki

Reżysera i operator filmowy, wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zapoznaje Debiutantki z wiedzą o planach filmowych, niezwykle przydatną podczas fotografowania. Udziela rad  jak zachowywać się podczas sesji zdjęciowych. 

Andrzej Mastalerz

Aktor filmowy i teatralny. Doradza Debiutantkom jak walczyć ze stresem podczas przemówień publicznych i ważnych spotkań.  

Zuzanna Zubka-Chmielewska

Historyk sztuki, mody i kostiumu filmowego, antropolog historyczny i kulturowy. Wykładowca w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Opowiada Debiutantkom o rządach krynolin i falbanek w modzie.

 

Alicja Mossakowska

Założycielka, kierownik i dyrygent Chóru. Muzyk, wychowawca młodzieży, wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Jan Łosakiewicz

Wybitny artysta. Kiedyś znakomity tancerz, dzisiaj wspaniały choreograf, reżyser, animator i organizator kultury, pedagog-wychowawca młodzieży.

Niezwykła osobowość, która doprowadziła ZPiT UW „Warszawianka” na szczyty kunsztu artystycznego.

Małgorzata Łosakiewicz

Sędzia Konsultant - członek CIOFF, Choreograf i pedagog Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego.

Joanna Kasperska

Aktorka teatralna i filmowa, absolwentka PWST w Warszawie. Debiutowała na scenie Teatru im. Bogusławskiego w Kaliszu. W teatrze tym pozostała do 1972. Następnie występowała w teatrach warszawskich: Rozmaitości (1972-82), Komedia (1982-90), Północnym (1990-92). W dorobku aktorki znajdziemy m.in. filmy: "Nie lubię poniedziałku", "Anna i wampir", "1968. Szczęśliwego nowego roku", "Kolejność uczuć", "La belle Varsovie", "The white raven" oraz seriale "Kuchnia polska", "Jest jak jest" i "Boża podszewka", "Kryminalni", "Na dobre i na złe", "Fala zbrodni".

Józef Pless

Poeta, prozaik, tłumacz, publicysta, animator wydarzeń kulturalnych, inicjator partnerstwa pomiędzy Związkiem Literatów Polskich w Warszawie, a Lübecker Autorenkreis und seine Freunde e.V. oraz Stowarzyszeniem Pisarzy Polskich w Szczecinie i Lübecker Autorenkreis und seine Freunde e.V (Stowarzyszenie Pisarzy Niemieckich i ich Przyjaciół w Lubece). Włączył się w międzynarodowy projekt (Academia Europaea Sarbieviana) wskrzeszania pierwszego poety baroku w Europie Macieja Kazimierza Sarbiewskiego, (tworzy oddział w Niemczech).

Joanna Przetakiewicz

Właścicielka i dyrektor kreatywna marki La Mania. Z wykształcenia prawniczka, radca prawny. W 1992 roku, na trzecim roku studiów, wraz ze szwagierką, założyła sieć klinik dentystycznych. Do dziś jest ich współwłaścicielką. W grudniu 2010 oficjalnie wystartowała założona przez nią La Mania, której ojcem chrzestnym został Karl Lagerfeld. Obecnie La Mania ma 4 butiki w Polsce. Jest obecna także za granicą, m.in. w londyńskim Harrodsie.

Odetta Moro-Figurska

Dziennikarka i prezenterka telewizyjna. W latach 2000–2003 związana była z telewizją muzyczną VIVA Polska. Jest autorką licznych wywiadów z gwiazdami polskiej i światowej estrady oraz programów dokumentalnych i reportaży. W latach 2004–2005 była gospodynią autorskiego talk-show "Ja tylko pytam" na antenie TV4. Do sierpnia 2009 prowadziła w TVP2 Pytanie na śniadanie, od stycznia 2010 do czerwca 2012 program Kawa czy herbata?

W programie "Debiutantki" wykładała na Pensji dotyczącej wystąpień publicznych. Oprócz specyfiki pracy dziennikarza,  przedstawiła kilka zasad, jakimi powinny kierować się Debiutantki podczas wypowiedzi przed kamerą. "Najważniejsza jest naturalność, a kamera nie lubi sztuczności" 

▲ Góra strony