Agnieszka Dagmara Michalczyk - twórczyni programu "Debiutantki"

Agnieszka Dagmara Michalczyk - społeczniczka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendystka University of Alberta w Kanadzie, socjolożka z wieloletnim stażem. Jest twórczynią unikatowych szkoleń – "Kobieta Zmysłowa" oraz "Stylowa i Piękna". Współtworzyła Szkołę Stylu. Od wielu lat, w Muzeum Pałacu w Wilanowie realizuje autorski program edukacyjno-charytatywny „Debiutantki” - jedyny o takim charakterze w Europie. Dedykowany młodym kobietom z całej Polski, kształtuje je w poszanowaniu do uniwersalnych wartości, sztuki, kultury i polskiej tradycji. Poprzez organizowanie akcji charytatywnych, wychowuje również młode empatyczne pokolenie, które ma szacunek do siebie i innych, udziela się społecznie, stając się wyczulonym na potrzeby drugiego człowieka.

Agnieszka D. Michalczyk, w czasie Ogólnopolskich Nocy Muzeów zapoczątkowała w Muzeum Pałacu w Wilanowie nową tradycję, polegającą na wystawianiu pokazów modowo-kostiumowych z określonych epok, które przyciągają tysiące Warszawiaków. W ten sposób promuje również unikatowe prace utalentowanych studentów szkół artystycznych.

Jako organizatorka Balu Debiutantek przywraca w nim poprzez odpowiednio dobrany program i charakter, przedwojenną elegancję oraz styl. BAL DEBIUTANTEK jest podsumowaniem odpowiedzialnej pracy uczestniczek każdej edycji programu „Debiutantki”. Dwa ostatnie bale odbywające się na Politechnice Warszawskiej zostały okrzyknięte najbardziej prestiżowymi wydarzeniami tego typu w Polsce, a jubileuszowy Bal Debiutantek 2018 zyskał miano godnego jubileuszu 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Agnieszka D. Michalczyk reprezentuje wraz z Debiutantkami i tancerzami ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” Polskę na arenie międzynarodowej, biorąc udział w najważniejszym balu na świecie – Opernballu w Operze Wiedeńskiej. To wielki zaszczyt oraz bardzo istotny element promocji kultury i tworzenie pozytywnego wizerunku Polski za granicą.

Agnieszka D. Michalczyk jest prezesem Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery oraz mecenasem Akademii Dobrego Stylu w Klubie Integracji Europejskiej. Posiadając wyjątkowe umiejętności interpersonalne, uczy elegancji, gracji i stylu. Prowadzi dla firm wykłady z zakresu Dress Code -profesjonalnej etykiety ubioru oraz zasad savoir-vivre.

Prywatnie mama dwóch studentek – Aleksandry i Julii oraz Marusi, dla której od lat jest „przybraną mamą”. Wierna zasadom, które na pierwszym miejscu zawsze stawiają człowieka, docenia w pełni rolę rodziny i przyjaciół w swoim życiu. Wierzy w miłość, przyjaźń i szczerość a ogromną pasję życia przekazuje całej trójce.