Ósma Pensja Debiutantek

Kolejna  - ostatnia przed wakacjami - Pensja Debiutantek za nami. Było relaksująco i śpiewająco.

Weekend zaczął się pyszną kawą w stylowym wnętrzu klinki SkinClinic Beauty&Med. Kosmetolog Maria Koniec, otworzyła spotkanie  wykładem na temat pielęgnacji ciała. Opowiedziała o metodach i sposobach dbania o skórę. Doradziła stosowanie peelingów morskich, balsamów, masaży stymulujących układ limfatyczny i pobudzających krążenie. Poleciła również, obfite dostarczanie wody i systematyczne nawilżanie skóry. Wspomniała o sportach, które dotleniają ciało i są ważną bronią w starciu z cellulitem. Po cennych radach, Debiutantki miały okazję dokładnie sprawdzić „parametry” swojego ciała. Na specjalnym sprzęcie, przeanalizowały swoją masę ciała, tłuszczu, mięśni, kości i sprawdziły swój wiek metaboliczny. Po dokładnej analizie, nastał czas relaksującego drenażu. Wzbogacone o listę istotnych informacji, przeniosły się do Pałacu w Wilanowie.

W sobotnie południe, Debiutantki spotkały się z pedagogiem Chóru Wiwat – Panią Alicją Mossakowską. Pod okiem doświadczonej profesor przygotowywały głosy do śpiewania. Zaczęły od prostych ćwiczeń rozgrzewających aparat mowy i przystąpiły do rozśpiewania. Pani Alicja akompaniowała dziewczętom w wyjątkowej Sali Białej Pałacu w Wilanowie. Po rozgrzewce nastał czas na ćwiczenia. Delikatne głosy, z każdym kolejnym podejściem, wydawały się brzmieć mocniej i wyraźniej. Po kilku próbach, każda z dziewcząt kolejno stanęła przy fortepianie i solo wyśpiewała zwrotkę utwory „Debiutantka”, do której muzykę skomponował Janusz Tylman:

„Mimo, że taka niepewna,

to coś przecież w niej jest.

Jakaś skrywana ambicja,

spójrz na ten  śmiały gest.

Ten wdzięk i styl jej pokazać

przyszedł najwyższy czas.

Ze szczęścia drży i nadziei,

bo przed nią pierwszy raz.”

Próby piosenki „Debiutantka” zakończyły się pomyślnie słowami „Dziewczęta jesteście wspaniałe!”.

Ostatnia, przedwakacyjna Pensja skończyła się śpiewająco. Przed Debiutantkami kolejne wyzwanie – profesjonalne nagranie utwory „Debiutantka” w studio ATM. Już niebawem relacja z tego ważnego wydarzenia. 

Justyna Mickiewicz

▲ Góra strony