Czwarta Pensja Debiutantek II

Tematem przewodnim lutowej pensji Debiutantek II były wystąpienia publiczne. Umiejętność wypowiadania się, zwłaszcza wśród szerszego grona ludzi nie jest rzeczą prostą, lecz niezwykle istotną dla młodych dziewcząt, które stawiają swe pierwsze kroki w dorosłym życiu. Dlatego też wilanowskie Debiutantki począwszy od sobotniego poranka pobierały nauki od znamienitych gości. Pierwszym zaproszonym był Pan Artur Buczyński- wiceburmistrz dzielnicy Wilanów, osoba niezwykła, posiadająca wiele pasji oraz dar przemawiania. Gość nie tylko odpowiedział dziewczętom o swoim życiu, ale również poprosił, aby każda z młodych dam spróbowała się sama zaprezentować. Po wysłuchaniu dziewcząt, Pan wiceburmistrz udzielił cennych uwag i rad dotyczących publicznych przemówień. Na koniec spotkania dziewczęta miały okazję zadać gościowi kilka pytań.

Po wykładzie przyszedł czas na lekcję gracji i kobiecości przed majowym pokazem mody. Już od godzin wczesnopopołudniowych wilanowska Oranżeria zamieniła się w taneczny parkiet. Debiutantki pod okiem instruktora tańca- Łukasza spróbowały swoich sił w cha-chy. Łukasz, jako wymagający instruktor wnikliwie przyglądał się każdej z dziewcząt i żadne, nawet najdrobniejsze potknięcie nie umknęło jego uwadze. Debiutantki ćwiczyły jednak wytrwale. Opanowały choreografię przygotowaną przez tancerza i z uśmiechem na twarzach zaprezentowały finałowy taniec.

W niedzielę dziewczęta miały okazję ponownie spotkać się z Panem wiceburmistrzem Wilanowa. Pan Artur Buczyński poprowadził krótką prelekcję, a następnie zaanonsował niezwykłych gości. Pierwszy wykład wygłosił Pan Edi Pyrek- coach, doradca, negocjator, podróżnik, dziennikarz, autor wielu książek i seriali dokumentalnych. Jeden z najbardziej popularnych wykładowców specjalizujących się w obszarach: komunikacja, wystąpienia publiczne i negocjacje. Zgodnie z tematem Pensji prelekcja dotyczyła wystąpień publicznych, w szczególności mowy ciała. Gość w sposób niezwykły opowiadał o znaczeniu gestów, mimiki twarzy czy sposobu poruszania się. Dziewczęta dowiedziały się także, jak istotne jest pierwsze wrażenie w kontakcie z drugim człowiekiem, bowiem osoba z którą się poznajemy wyrabia sobie o nas zdanie podczas pierwszych 30 sekund. Ku zdumieniu Debiutantek, aby zmienić negatywne pierwsze wrażenie konieczne jest aż 21 świadomych spotkań trwających nie krócej niż 30 minut.

Kolejnym gościem była Pani Odetta Moro-Figurska- dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Prelegentka ujęła wszystkie uczestniczki swoją naturalnością, ciepłem i profesjonalizmem. Na początku spotkania opowiedziała dziewczętom o sobie i przybliżyła kulisy pracy dziennikarza. Pani Odetta przedstawiła kilka zasad jakimi powinny kierować się Debiutantki podczas wypowiedzi przed kamerą. Gość starał się uświadomić dziewczętom, że najważniejsza jest naturalność, a kamera nie lubi sztuczności. Nową wiedzę Debiutantki miały okazję wykorzystać w praktyce. Pani Odetta przeprowadziła krótkie wywiady z kilkoma dziewczętami, sprawdzając jak radzą sobie z taką formą rozmowy. Wszystkie młode damy były pod wielkim wrażeniem spotkania.

Po weekendzie pełnym wrażeń czas na zasłużony odpoczynek i przyswojenie przez Debiutantki nowo zdobytej wiedzy, która będzie im z pewnością przydatna w przyszłości.

Sekretarz Czwartej Pensji: Joanna Gordon

▲ Góra strony