Dziesiąta Pensja – Pobyt w Hotelu Ossa Congress&Spa

Kolejna Pensja za Nami.  Już po raz trzeci gościliśmy w  Hotelu Ossa Congress&Spa.

Spod Pałacu w Wilanowie wyruszyliśmy w samo południe i na miejscu powitała nas piękna, złota jesień. Po obiedzie Debiutantki zeszły do Sali Kryształowej i zasiadły przy wspaniale nakrytym stole. Pracownik hotelu poprowadził wykład na temat najważniejszych zasad nakrywania do stołu, układania kieliszków, mowy sztućców i innych niezwykle potrzebnych i z wiązanym ze sztuką jedzenia zagadnień. Dowiedzieliśmy się, że każda rzecz na stole ma swoje określone miejsce, kieliszki  są zawsze ustawione od najmniejszego do największego, a podawane potrawy znajdują się na tzw. „podtalerzykach”.  Słowo „podtalerzyk” bardzo polubiliśmy.

Po ciekawym wykładzie i niezliczonych pytaniach dziewcząt, Debiutantki przebrały się w piękne suknie. Znany światowy fotograf Dmitrij Savchenko, czekał na panny w Sali Kominkowej, gdzie rozpoczęła się sesja wybranych Debiutantek. Zdjęcia trwały do późnych godzin w różnych miejscach hotelu. Po wyczerpującej sesji, wszyscy zeszliśmy na kolację, na której, mogliśmy sprawdzić, ile wynieśliśmy z wcześniejszego wykładu.  Po kolacji był wyczekany czas wolny… i koncert zespołu Blue Cafe.  Było to piękne zakończenie pracowitego dnia - wspaniałe przeboje i cały zespół na wyciągnięcie ręki.

Z samego rana w niedzielę dziewczęta zeszły na śniadanie. Do wyboru były same „pyszności”.  Jako, że śniadanie to najważniejszy posiłek dostarczający energii na cały dzień, nie mogliśmy odmówić sobie pysznych bułeczek, jajecznicy, bekonu, sałatek i słodkości.  Uwierzcie, że  słodkości tutaj, to coś, czego się nie zapomina. Po posiłku na dziewczęta w Sali Wrzosowej czekali tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Za dziewczętami kolejne cztery godziny ciężkiej pracy-  Polonez i Walc Wiedeński. Tym razem zaszczyciła nas swoją obecnością choreografka Małgorzata Łosakiewicz. Oprócz intensywnego ćwiczenia kroków pani Małgorzata przekazała nam wszystkim bardzo ważną wskazówkę: „Aby pięknie i z gracją wyglądać na zdjęciach, czy w czasie stania,  należy ustawić nogi na pozycji trzeciej. Nogi w takim ustawieniu prezentują się naprawdę dobrze i zgrabnie”.  I tak słowem klucz stało się w niedzielę powiedzenie „pozycja trzecia”.

▲ Góra strony