Dziewiąta Pensja Debiutantek - "Kochaj zwierzaka"

W dniach 13-14 września podczas obchodów Dni Wilanowa odbyła się pierwsza akcja charytatywna organizowana przez Debiutantki II edycji na rzecz zwierząt pod hasłem "Kochaj zwierzaka". W specjalnie rozstawionym na Plaży Wilanów namiocie w czasie dwóch dni trwania akcji można było zasięgnąć porady ekspertów, złożyć datek  na rzecz zwierząt znajdujących się w schronisku, a także zaadoptować, któregoś z podopiecznych Kociego Azylu Fundacji św. Franciszka z Konstancina. Przygotowujące całe wydarzenie Debiutantki, dbały o to by prezentowanym zwierzątkom niczego nie zabrakło jak i udzielały niezbędnych informacji oraz zachęcały, by wspomagać i pamiętać o potrzebach bezdomnych zwierząt.

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, o czym świadczyć może ilość zebranej karmy i akcesoriów dla zwierząt, a także pieniędzy, które zostały przeznaczone na leczenie i zakup najpotrzebniejszych rzeczy przez Koci Azyl - Fundację św. Franciszka. Akcja miała również istotne walory edukacyjne - stoisko odwiedzały nie tylko całe rodziny, dzieci, osoby starsze, ale także osoby, którym wcześniej tematyka problemów dotykających zwierząt nie była bliska.

Szczególnie miłymi akcentami całego wydarzenia były zabawy odwiedzających stoisko dzieci ze zwierzętami, oraz psoty naszych czworonożnych przyjaciół. Ze względu na bliskość specjalnego wybiegu dla psów znajdującego się przy Plaży Wilanów, zwierzaki mogły swobodnie wybiegać się bez smyczy, a po zabawach odpoczywały w cieniu namiotu lub drzew.

W związku z dużym zainteresowaniem jakim cieszyła się akcja mamy nadzieję na ponowne spotkanie w przyszłym roku.

Partnerami wspierającymi akcję Debiutantek na rzecz bezdomnych zwierząt były następujące firmy/organizacje: Koci Azy- Fundacja św. Franciszka, magazyn "Kocie Sprawy", Lola Santoro - Beds for Pets, całodobowa lecznica weterynaryjna "Wila-Vet".

Wielkie podziękowania należą się inicjatorce przedsięwzięcia Pani Prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery Agnieszce Michalczyk oraz Stowarzyszeniu "Akademia Wilanowska".

Wszystkim darczyńcom jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Hanna Laudy,

Sekretarz Pensji