Jedenasta Pensja Debiutantek I edycji

Ostatnia Pensja Debiutantek pierwszej edycji dobiegła końca. Przed dziewczętami „Bal Debiutantek”, do którego trwają intensywne przygotowania.

W sobotę pod okiem mistrza Janusza Korzeniowskiego  odbyła się  lekcja kaligrafii -zapomnianej trochę w czasach dzisiejszych  sztuki pięknego pisania.  Dziewczęta musiały wykazać się wyjątkową cierpliwością podczas przepisywania tekstów piórem atramentowym.

Dowiedziały się również w jaki sposób należy trzymać obsadkę, oraz jak kreśli się różnej grubości linie, a także  jak ważna jest właściwa pozycja ciała w trakcie pisania.

 

Po zajęciach z kaligrafii Debiutantki udały  się do Sali Księżnej Lubomirskiej, by w przenieść się w "miłosny Świat" wykreowany listami króla Jana do swojej ukochanej Marysieński. Joanna Kasperska jako królowa Marysieńka i Józef Pless jako król Jan. Po pięknym "miłosnym" przedstawieniu, twórczyni projektu Agnieszka Michalczyk podziękowała dziewczętom za wspaniały rok ciężkiej pracy i wręczyła prezenty ufundowane przez firmę KLAPP -  która jest wiodącym, europejskim producentem profesjonalnych produktów kosmetycznych.

Ostatnie zajęcia były bardzo inspirujące. Uczestniczyły  w nich nie tylko Debiutantki I edycji ale również II edycji oraz zaproszeni  goście.  Wykład o elegancji, stylu i trendach modowych poprowadziła Pani Joanna Przetakiewicz z Domu Mody La Mania. Opowiedziała również, co jej zdaniem jest niezbędne w szafie każdej kobiety a także przekazała  ważną wskazówkę: "Najważniejsze jest czuć się dobrze i wygodnie w określonych stylizacjach. Nie podążać ślepo za trendami mody  bowiem, moda jest dla nas, a nie my dla mody."

W niedzielę Debiutantki spotkały się z tancerzami "Warszawianki"w Oranżerii Pałacu w Wilanowie, by  intensywnie ćwiczyć  kroki Poloneza i Walca Wiedeńskiego. Rezultaty zobaczymy już 11 stycznia.

▲ Góra strony