Menuet i róż

Pensja Debiutantek przypadła na ostatni weekend karnawału i upłynęła właśnie w takim nastroju. Dziewczęta pod okiem eksperta - tancerza Ryszarda Wojtali, uczyły się barokowego tańca - menueta. Wizażysta Estée Lauder - Dariusz Kotarski zaprezentował i doradził, jak zrobić piękny makijaż dzienny i wieczorowy.

Menuet 

 Zimowy poranek powitał Debiutantki w białym Wilanowie. Pierwsze zajęcia odbyły się w zachwycającej pałacowej Sali Białej i zaczęły się bardzo aktywnie.Doświadczony tancerz Ryszard Wojtala, wprowadził dziewczęta w klimat dawnych epok. Opowiedział trochę o manierach epoki barokowej, dawnych układach tanecznych, wystudiowanych ruchach i tańcu dworskim z trzystuletnią metryką - menuecie. Przy barwnych dźwiękach muzyki Luigi Boccheriniego, Debiutantki  ćwiczyły niełatwe kroki, ruchy rąk, ukłony z gracją i prawidłową postawę taneczną. Niegdyś znajomość menueta stanowiła "o być, albo nie być" dworzanina. Osoby, które opanowały kroki do perfekcji miały szanse na lepsze stanowisko i szacunek w towarzystwie, a także brane były pod uwagę jako lepsza partia do ożenku. „Kto nie tańczył menueta był wykluczony." Debiutantki ćwiczyły, również układy choreograficzne do wielkiego, majowego pokazu mody, który już 18 maja przeniesie widzów w czasy koronek  królowej Marysieńki, Marii Walewskiej i otworzy szafy współczesnej "Marysi"- Debiutantki.

 Twarzowy warsztat

Po energicznych zajęciach z wymagającym nauczycielem, Debiutantki przeniosły się do perfumerii Douglas, gdzie pod okiem wizażysty Estée Lauder - Dariusza Kotarskiego, zapoznały się z tajnikami dobrego makijażu. 

Ekspert zdradził jak dobrze aplikować kosmetyki pielęgnacyjne. Pomógł dobrać właściwe odcienie fluidu i korektora. Wytłumaczył jak należy podkreślać kości policzkowe, w jaki sposób malować oczy, jak ładnie wyeksponować usta. Artysta makijażu zdradził kilka niezawodnych trików - np. jak zniwelować źle roztarty róż i jak nakładać właściwie sypki puder. Zaznajomił Debiutantki z różnymi akcesoriami do makijażu, wytłumaczył, które, kiedy i jak należy wykorzystać. Opowiedział o trendach i nowościach kosmetycznych. Personalnie doradził każdej Debiutantce jaki kolor kredki  pasuje do barwy ich oczu i jaki błyszczyk, czy pomadka, podkreśli naturalne piękno ust. Po pracochłonnych warsztatach i szczegółowych poradach eksperta, każda z młodych kobiet na pewno będzie potrafiła podkreślić swoje atuty.

Z pewnością to nie ostatni warsztat z naszymi ekspertami. Kolejna Pensja w marcu, a wraz z nią świąteczne atrakcje.

Justyna Mickiewicz 

▲ Góra strony