Piąta Pensja Debiutantek II w Akademii Makijażu Mokotowska

W dniach 8-9 marca odbyła się piąta Pensja Debiutantek II edycji.  Pierwszego dnia wypadał Dzień Kobiet, z okazji którego Debiutantki wzięły udział w warsztatach wizerunkowych i makijażowych w Akademii Makijażu Mokotowska. Podzielone na dwie grupy dziewczęta, wysłuchały krótkiego wykładu o pielęgnacji skóry twarzy, który poprowadziła pani Marzena Górak, po czym rozpoczęła się część warsztatowa, polegająca na dobieraniu kolorów garderoby do naturalnych kolorów cery, włosów, oczu. Debiutantki dowiedziały się, jak sprawdzić, czy mają ciepły, czy zimny typ urody, oraz jak podkreślić kolorem swoje naturalne walory.

W drugiej części tego dnia Debiutantki uczyły się, jak prawidłowo wykonać profesjonalny makijaż, rozpoczynając od make-upu codziennego, przechodząc w klasyczne i wieczorowe smoky eye. Przewodnikiem na tej drodze była pani Ewa Dobrogowska, która bardzo cierpliwie poprawiała wszystkie błędy w makijażu ukazując, jak drobne korekty mogą diametralnie zmienić wygląd twarzy.

Każda Debiutantka zakończyła ten dzień z pięknym, profesjonalnym i, co najważniejsze, wykonanym całkowicie przez siebie makijażem. Wiedza ta pozostanie na długi czas.

 

Drugiego dnia Debiutantki zebrały się w Muzeum Pałac w Wilanowie, aby wysłuchać wykładu na temat mody rokoko. Prelekcję poprowadziła pani Monika Janisz, historyk sztuki i kostiumolog z Muzeum Narodowego. Dziewczęta dowiedziały się między innymi, jak wyglądał zwykły dzień dobrze urodzonych dam, jak wiele czasu musiały poświęcać na nałożenie wszystkich elementów stroju i dlaczego nie byłyby w stanie ubrać się same. Debiutantki poznały wiele ciekawych, choć dziś dość niezrozumiałych zwyczajów savior-vivre z omawianego okresu, a także to, jak wówczas umilano sobie życie, organizując m.in. wystawne bale, czy wspólne czytanie i omawianie literatury.

 

Tym akcentem Piąta Pensja Debiutantek dobiegła końca.

Sekretarz Pensji - Anna Maria Wiśniewska

▲ Góra strony