Pierwsza Pensja Debiutantek II

Pierwsza Pensja Debiutantek II połączyła dwa elementy: sobotni relaks w Belwederska Clinic z pracowitą niedzielą w Pałacu w Wilanowie. W sobotę odbyły się zajęcia z panią Izabelą Cichocką, która przeprowadziła wykład z kosmetologii. Z uwagi na to, że w klinice gościły młode damy omówiono cztery typy skóry (sucha, naczynkowa, mieszana i tłusta z tendencją do zmian trądzikowych) oraz sposoby ich pielęgnacji. Wykładowczyni zwróciła Debiutantkom uwagę, by nie sugerować się reklamami czy opakowaniem kremów,  ale zwrócić uwagę na substancje, jakie znajdują się w ich składzie.  Pod żadnym pozorem nie można stosować do skóry mydła, które całkowicie zmienia ph naszej skóry i powoduje, że staje się ona bezbronna.  Po wykładzie na Debiutantki czekały  zabiegi, wykonywane  przez najlepszych specjalistów z kliniki, oczywiście dostosowane do ich  potrzeb.

 

Niedziela była bardzo pracowita i zakończyła się późnym wieczorem.

Pierwsze zajęcia odbyły się w Pałacu w Wilanowie, gdzie pani Katarzyna Krzywicka podczas spaceru po obiekcie, przedstawiła wszystkie „Damy Pałacu” i opowiedziała o ich ciekawym, pełnym wyzwań życiu. Były to kobiety mądre, wykształcone, piękne, ambitne i zaradne.

Należały do nich:

Maria Kazimiera de la Grange d’Arquien, przyszła żona Jana Sobieskiego i królowa Polski. Nie tylko wpłynęła na polityczne dzieje kraju, ale stała się również ikoną mody i obyczajów. Od początku budziła skrajne emocje i tak jest w znacznej mierze do dzisiaj.

Elżbieta Sieniawska, która po śmierci króla uratowała Pałac przed ruiną.  Sprowadziła znamienitych artystów i postanowiła dokończyć rozbudowę obiektu w duchu planów pozostawionych przez  Jana III Sobieskiego. Dzięki niej powstały skrzydła boczne zamykające reprezentacyjny dziedziniec, a wnętrza Pałacu zyskały wspaniałe malarskie i rzeźbiarskie dekoracje.

Maria Zofia Czartoryska z Sieniawskich,  córka Elżbiety Sieniawskiej,  dysponowała ogromnym majątkiem, odziedziczonym po rodzicach. Piękna, bardzo dobrze wykształcona i posażna panna poślubiła  Stanisława Denhoffa, miecznika koronnego.  W trakcie trwania ich małżeństwa wspólnie dokładali wszelkich starań, by Pałac w Wilanowie mógł świecić swoim przywróconym blaskiem.  

Izabela z Czartoryskich Lubomirska mimo niewielkiego wzrostu była pewna siebie i dumna. Bardzo zamożna, kochała piękne stroje (zwłaszcza w kolorze błękitnym) i zawsze podążała za modą. We wspaniałych, dekorowanych specjalnie dla niej wnętrzach pałacu w Wilanowie można śledzić legendę błękitnej pani o niełatwym charakterze, która pomimo znanych ekstrawagancji również przyczyniła się do jego świetności.

Aleksandra Potocka, zwana po mężu Augustową, była opiekunką ubogich i propagatorką nowoczesnego rolnictwa. Osoba wielce niezależna, bardzo  kontrowersyjna,  której jednak Wilanów wiele zawdzięcza. 

Po historycznym wykładzie na temat „Pań na Wilanowie”, dziewczęta miały lekcję gracji ze znaną w Polsce i na świecie modelką Klaudią Zdanowicz. Były to intensywne zajęcie pięknego poruszania się i chodzenia,  które na pewno przyniosły Debiutantkom większą pewność siebie.

Po wielokrotnych ćwiczeniach chodzenia i pozowania, można było wreszcie odpocząć. Debiutantki wysłuchały ciekawego wykładu „Uśmiechem do kariery”, który poprowadził Pan Grzegorz Heromiński – znany aktor. Dziewczęta zapamiętają z tego wykładu na pewno wiele, przede wszystkim to, że nie można w życiu wszystkiego traktować  bardzo poważnie i należy mieć zdrowy dystans do siebie samej. Najważniejsze jest być radosnym, a do życia podchodzić z uśmiechem. Jest  to jest klucz do sukcesu, który przynosi największe rezultaty.

Zwieńczeniem pierwszej Pensji Debiutantek II były przymiarki sukienek projektantki Katarzyny Szymańskiej, w których dziewczęta wystąpią 8 grudnia w  pokazie charytatywnym, na rzecz aktorów-seniorów ze Skolimowa.

 

▲ Góra strony