Wielkanocne wypieki

 

Słoneczny weekend upłynął Debiutantom w Hotelu Ossa Congress & SPA. Tym razem dziewczęta przygotowywały się do świątecznych wypieków. 

Wielkanocne wypieki

Pierwszy dzień w Hotelu Ossa Congress and SPA zaczął się bardzo aktywnie. Zaraz po pysznym obiedzie Debiutantki trafiły na warsztaty wielkanocnych wypieków. Najpierw poznały sekret dobrego makowca. Specjalista zaprezentował, jak wykonać pyszne ciasto. Doradził, żeby nie żałować maku i przedstawił jak skutecznie i szybko zrobić wzór na wierzchu łakocia.

Kolejnym krokiem cukierniczych poczynań było zdobienie delikatesów. Dziewczęta dekorowały wielkanocne baby smacznymi dodatkami. Na stole pojawiły się różne rarytasy: draże z białej czekolady, żurawina z czekoladą, polewy nugatowe, lukry pomarańczowe i cytrynowe, migdały, kolorowe bakalie i gałązki bukszpanu.   Podczas zajęć Debiutantki dzieliły się dotychczasowymi wrażeniami z całego projektu.

Na koniec jury wybrało najpiękniejszą wielkanocną babę. Nie był to łatwy wybór – po długich obradach pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Michalczyk. Konkursowe ciasta wyglądały smakowicie i bezapelacyjnie wniosły świąteczną atmosferę. Każda dekoratorka otrzymała w prezencie własnoręcznie ozdobioną wielkanocną babę.

Jej Portret

Po słodkim warsztacie nadszedł czas na sesję zdjęciową. Każda z dziewcząt przygotowała swoją stylizację ubraniową i miała okazję sprawdzić się przed obiektywem. Fotografka Magdalena Ramos zadbała o atmosferę, która sprzyjała pozowaniu. Po aktywnym dniu Debiutantki korzystały z uroków Hotelu OSSA.

Majowe preludium

Niedzielne południe zaczęło się iście barokowo. Po sytym śniadaniu, Debiutantki pod okiem mistrza Ryszarda Wojtali, wytrwale ćwiczyły figury i kroki menueta. Taneczne umiejętności szkoliły do pierwszej części majowego pokazu mody. Podczas wiosennego wydarzenia Debiutantki przedstawią m.in. XVIII-sto wieczne stroje zainspirowane modą sprzed wieków. Nie zabraknie falbanek i koronek charakterystycznych dla barokowych kreacji.

Piąta pensja minęła w wiosennych nastrojach. Kolejna w kwietniu, a wraz z nią następne atrakcyjne warsztaty i zajęcia.

Justyna Mickiewicz

▲ Góra strony