Debiutantki

Kolejność losowa.

Antonina Oraczewska I

Pochodzi z Sulejówka. Ma 19 lat i studiuje na Uniwersytecie Warszawskim. W przyszłości chce rozwijać się na wielu płaszczyznach. Interesuje się m.in. modą. Jej hobby to szycie i haft soutache. Lubi kulturę dalekowschodnią i chciałaby odwiedzić Tajwan. Kino, teatr, dobra książka nie są jej obce.

„Projekt "Debiutantki" jest dla mnie okazją do poznania wspaniałych, ciekawych ludzi i czerpania od siebie nawzajem. To także nowe doświadczenia i wyzwania.”

Karolina Kułakowska III

Ma 18 lat i pochodzi z Warszawy. Uczęszcza do Dwujęzycznego XXXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Zamierza studiować medycynę. Interesują ją sport, muzyka oraz teatr, który zainspirował ją do próbowania swych sił w aktorstwie oraz śpiewie. Fascynują ją podróże, poznawanie nowych ludzi oraz kultur. Jej ulubionym musicalem jest „Singing in the rain” Gene’a Kelly’ego. Życiowy cel stanowi dla niej zostanie lekarzem. "Ciesz się drobiazgami, bo któregoś dnia zobaczysz, że były to rzeczy wielkie." – to jej życiowe motto. Na pytanie o projekt Debiutantki odpowiada : „Jest to wspaniała okazja aby odkryć piękno w samej sobie oraz w ludziach, którzy nas otaczają. Program dostarcza unikatowej wiedzy i jest doskonałym doświadczeniem na progu dorosłości.”

   

  Agnieszka Wójcicka I

  Pochodzi z Warszawy. Ma 19 lat,  studiuje na Politechnice Warszawskiej - Wydział Inżynierii Lądowej. Chciałaby żyć w zgodzie z samą sobą. „Spełniać się nie tylko w zawodzie, ale i w pasjach”. Nigdy nie chciałaby żałować rzeczy, które sprawiły, że się uśmiecha. Interesuje się architekturą i sztuką nowoczesną. 

  „Projekt "Debiutantki" daje mi możliwość poznania nowych, ciekawych ludzi, jest odskocznią od codzienności, pracą nad sobą.”

  Natalia Ziętowska II

  Pochodzi z Gniezna. Ma 25 lat. Studiowała w Wyższej Szkole Humanistycznej im. Bolesława Prusa w Warszawie, na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Chęć poznania świata mediów od kuchni realizuje w praktyce. Nie straszny jest jej obiektyw aparatu. Spełnia się także zarówno w roli fotografa, jak również po drugiej stronie obiektywu, w roli fotomodelki. Jej zdaniem świat widziany oczami innych uczy nas patrzeć na siebie samych i otaczającą rzeczywistość z innej perspektywy.

  Oprócz dziennikarstwa, jej pasją jest także taniec, który towarzyszył jej od najmłodszych lat. Uwielbia także malować, gotować, podróżować i... śpiewać, jeżeli to możliwe wszędzie i o każdej porze. W wolnych chwilach spędza czas z najbliższymi i ukochanym czworonożnym przyjacielem rasy cocker spaniel. Często spaceruje i uprawia sport. Jej wyzwaniem na przyszłość jest zdobycie umiejętności biegłej mowy w języku włoskim i hiszpańskim. Żyje w myśl zasady „czyń dobro, bo ono prędzej czy później i tak do Ciebie wróci”.

  „Projekt daję mi ogromną szansę na to, by rozwinąć skrzydła i poznać się na nowo. To także okazja do tego, by przełamać wszelkie słabości oraz zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, które już teraz znajdują swoje odzwierciedlenie w codziennym życiu’’.

  Monika Siwińska III

  Ma 23 lata i urodziła oraz wychowała się w Nowym Jorku, ale obecnie mieszka w Warszawie. Studiuje na 4 roku kierunku lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Wybrała ten kierunek, ponieważ czuje, że pozwoli jej to pozostawić swój ślad na świecie poprzez pomoc innym.  Do jej pasji należą sztuka zarówno klasyczna jak i komputerowa, śpiew w chórze gospel, kinematografia, muzyka filmowa i podróżowanie. W wolnym czasie ucieka się do malowania. Poza tym interesuje się fotografią, na podstawie której często maluje. Do dodatkowych drobnych zajęć zalicza grę na gitarze, szycie oraz pieczenie słodkości. Jej odskocznią od codzienności są dobra książka, długi spacer z przyjaciółką bądź godzina spędzona ze szkicownikiem.  W przyszłości planuje poświęcić swój czas na łączenie medycyny z podróżami, dzięki którym będzie mogła zdobywać większe doświadczenie, a także stopniowo spełniać swoje marzenia. Jej życiowym mottem są słowa Walt’a Disney’a „If you can dream about it, you can achieve it”. Określa siebie mianem człowieka renesansu z otwartym sercem i umysłem żądnym wiedzy.

  „Projekt jest dla mnie szansą na samodoskonalenie. Możliwością zdobycia umiejętności, które pozwolą mi stać się lepszą osobą. Pozwoli lepiej spełnić każdą z ról w jaką wciela się kobieta w trakcie swojego życia. Jest to również sposobność poznania wspaniałych osób, których znajomość mam nadzieje pielęgnować przez wiele długich lat.”

   

  Natalia Kowalczyk III

  Pochodzi z Warszawy i ma 20 lat. Studiuje na kierunku Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się dyplomacją, podróżami oraz modą. Wolny czas najchętniej spędza w domowym zaciszu wraz z bliskimi. Fascynuje ją kinematografia lat 50-tych oraz 60-tych a jej ulubionym filmem są „Rzymskie Wakacje”. Słuchanie muzyki a także oglądanie dobrych filmów stanowi dla niej odskocznię od codzienności. Pragnie rozwijać się pod każdym względem poprzez poszerzanie własnych horyzontów. Jej mottem są słowa Jackie Kennedy „The only routine with me is no routine at all.”. 

   „Projekt Debiutantki jest dla mnie nowym wyzwaniem, ciekawym doświadczeniem oraz możliwością na poznanie interesujących osób.”

  Magdalena Furgał I

  Pochodzi z Warszawy. Ma 18 lat i uczy się w Liceum Ogólnokształcącym Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Planuje dobrze zdać maturę, studiować zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, bez zaniedbywania życia towarzyskiego. Gra na pianinie. Tańczy od dziecka. Jej pasją jest… taniec ludowy. Tańczy w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka". Marzy o dalekich podróżach.

  „Projekt jest dla mnie szansą rozwoju. Mogę nauczyć się wielu nowych rzeczy, oraz spotkać ciekawych i inspirujących ludzi.”

  Renata Jażdżewska I

  Pochodzi z Człuchowa. Ma 22 lata i studiuje na Uniwersytecie Gdańskim. Jej plan na życie to bycie szczęśliwą, a motto przewodnie brzmi „oczekuj najlepszego, ale bądź przygotowany na najgorsze”. Marzy o satysfakcjonującej pracy pozostającej w harmonii z życiem osobistym. Lubi fotografować.

  „Projekt jest możliwością zdobycia nowych umiejętności, poszerzenia horyzontów, spotkania ciekawych ludzi.”

  Karolina Stańczak II

  Ma 20 lat i pochodzi z Warszawy. Studiuje na Uniwersytecie Warszawskim, wydziale Pedagogiki - specjalizacja: Pomoc Społeczno-Wychowawcza.  Ukończyła Warszawską Szkołę Baletową. W chwili obecnej tańczy w Zespole Pieśni i Tańca UW "Warszawianka".  Taniec jest jej pasją , jej życiem. 

  "Projekt "Debiutantki" jest dla mnie przygodą, ale również możliwością nauczenia się, jak być prawdziwą, ponadczasową damą".

  Paulina Malińska III

  Ma 22 lata , urodziła się i spędziła wczesne lata dzieciństwa w szwajcarskiej misji Driefontein, w Zimbabwe. Od 16 lat mieszka w Warszawie. Jest absolwentką studiów licencjackich na kierunku Dziennikarstwo z PR’em i Marketingiem na Uniwersytecie Warszawskim. W kwietniu zamierza wyjechać do Londynu na kurs eventowy, natomiast w październiku planuje rozpocząć studia magisterskie w języku angielskim na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kiedy rzeczywistość zaczyna ją przytłaczać, jej sposobem na ucieczkę są fotografowanie, jazda konna, przebywanie z przyjaciółmi bądź gotowanie; zaś jej głównym zainteresowaniem pozostaje organizacja eventów, z którą wiąże swoją przyszłość. Uwielbia muzykę filmową, a w szczególności kompozycje Hans’a Zimmer’a, Wojciecha Killar’a a także Nino Roty. Innspiracją są dla niej fotografie reportażowe, które w niebanalny sposób ilustrują emocje.

   

  Jej mottem życiowym jest cytat Antoine’a de Saint – Exupéry’ego : „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.” 

  Zapytana o Debiutantki mówi : „Uważam, że jest to wizja, która przy ogromnym zaangażowaniu organizatorów stała się rzeczywistością. Dzięki programowi mamy szansę promować wizerunek damy, który przez lata został zatarty. Projekt Debiutantki daje mi możliwość uczestnictwa w szeroko zakrojonych działaniach charytatywnych.”   

  Aleksandra Wąsik I

  Pochodzi ze Stalowej Woli. Ma 19 lat i studiuje kosmetologię na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. W dziedzinie kosmetologii, zamierza poszerzać wiedzę oraz rozwijać zdobyte dotąd umiejętności. Interesuje ją „twórczość artystyczna w każdej postaci.” Lubi rysować i spędzać czas z przyjaciółmi. Jej marzenie to „widzieć szczęście bliskich każdego dnia”.

  „Projekt "Debiutantki" jest ciekawą przygodą, możliwością pogłębienia wiedzy, nauki czegoś nowego, inspiracją do działania, wartościowym doświadczeniem.”

   

  Marlena Jakubowska I

  Pochodzi z Kłodzka. Ma 24 lata i jest absolwentką Wyższej Szkoły Zarządzania we Wrocławiu. W przyszłości chciałaby zajmować się promocją zdrowego stylu życia i sprawić żeby kobiety dostrzegały w sobie piękno zewnętrzne i wewnętrzne. Interesuje się tematyką wellness and spa, medycyną naturalną i... sztukami walki. Jej hobby to podróżowanie i wolontariat.

  „Projekt "Debiutantki" jest moim marzeniem, które się spełniło dzięki wierze i pozytywnej energii otaczających mnie osób. Jest także szansą na zdobycie nowych doświadczeń.”

  Magdalena Drewulska II

  Pochodzi z Siemiatycz. Ma 19 lat i jest studentką filologii hiszpańskiej we Wszechnicy Polskiej Wyższej Szkole TWP w Warszawie. Chciałaby przeżyć życie intensywnie i niczego nie żałować. Uwielbia czytać, ponieważ jest to idealna odskocznia od szarej rzeczywistości, potrafi przenieść czytelnika w niezwykły świat fantazji. Jeste miłośniczką języka i kultury Hiszpanii. Maryę o podróżach po Ameryce Południowej i odkryciu własnego magicznego miejsca, w którym z najbliższymi będzie mogła spędzać same szczęśliwe chwile.

  "Projekt "Debiutantki" umożliwia mi poszerzenie horyzontów i poznanie interesujących ludzi. Poprzez program  mogę dowiedzieć się,  jaka jest współczesna dama, ale również, jak zachowywała się dama przeszłych epok. Jest to również okazja do zdobycia doświadczenia i pokonania własnych barier".

  Karolina Nowakowska III

  Ma 19 lat i pochodzi z Wałbrzycha. Obecnie jest studentką Dyplomacji Europejskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jej pasjami są taniec, historia mody oraz pisarstwo. Wolny czas spędza z najbliższymi. W przyszłości chciałaby mieć możliwość napisania książki o dowolnej tematyce. Jej mottami życiowymi są : „Jedyną rzeczą jaka się liczy jest to kim jesteś, a nie to co posiadasz” oraz „Kto umie czekać, wszystkiego się doczeka”.

  O programie debiutantki sądzi: „Są dla mnie piękną przygodą, w której mogę poznać wspaniałych ludzi i wiele się nauczyć.”

   

  Agata Pawelec III

  Ma 23 lata i pochodzi z Warszawy.  Jest absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie rozpoczęła Nauczanie Języka Francuskiego. Jej życiowymi pasjami są taniec, śpiew oraz varsavianistyka. Wolne chwile poświęca swoim najbliższym, realizując swoje pasje, rozwijając się duchowo i intelektualnie. Pasjonują ją stare kino, polska muzyka oraz twórczość Leopolda Tyrmanda. Jest również tancerką w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”. Jej życiowym mottem jest łacińska sentencja „ Nemo est casu bonus” – Nikt nie jest dobry przez przypadek.

  „Debiutantki dają mi możliwość zdobycia wiedzy, która jest dzisiaj zaniedbywana, spotkania wyjątkowych ludzi oraz rozwoju wrażliwości.”

  Anna - Maria Wiatrek III

  Pochodzi z Radomia, ma 21 lat i obecnie studiuje Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim. Interesują ją podróże, gotowanie, taniec brzucha, nurkowanie, koszykówka, astrofizyka oraz religie świata. Lubi spędzać swój wolny czas  z książką przy filiżance gorącej herbaty, spotykając się z najbliższymi w lesie na pikniku czy na meczu koszykówki, albo zagłębiając się w ciekawy świat religii wschodu bądź osnowy kosmosu. Do jej ulubionych filmów należy klasyka gatunku Między piekłem a niebem, który jak twierdzi jest „niezwykle dramatyczny i poruszający nasze najgłębsze uczucia, a jednocześnie barwny i piękny w swej inności.” Specjalne miejsce w jej sercu zajmuje muzyka filmowa oraz fantastyka, w których odnajduje to czego brak nam w życiu codziennym. W przyszłości planuje założyć szczęśliwą rodzinę oraz być spełnioną zawodowo.

   

  Jej mottem życiowym jest cytat autorstwa Antoine’a Marie Roger’a de Saint-Exupéry’ego "Nie umiemy przewidywać najistotniejszego. Każdy z nas zaznał w życiu największych radości wtedy, kiedy nic ich nie zapowiadało."

  „Debiutantki są dla mnie niesamowitą szansą na spełnienie marzeń o byciu prawdziwą damą. Wskrzeszeniem dawnych, zapomnianych i tak potrzebnych tradycji oraz obyczajów.”

  Ewelina Liszczyk III

  Pochodzi z Katowic i ma 19 lat. Jest absolwentką LO im. J.Słowackiego w Chorzowie. Jej życiowe pasje to taniec oraz jazda konna.
  Jest tancerką w Zespole Pieśni i Tańca "Tysiąclatki" z Katowic. Od przedszkola uczyła się gry na pianinie, śpiewu i tańca; od 15 lat jest tancerką w zespole Pieśni i Tańca „Tysiąclatki”. Lubi słuchać muzyki z lat 60-tych i 70-tych odtwarzanej na gramofonie. Lubi czytać książki przygodowe oraz fantasy. Kocha podróżować, poznawać ciekawych ludzi i nowe kultury. Stara się czerpać z życia pełnymi garściami, dając jednocześnie innym jak najwięcej od siebie. Bierze udział w akcjach charytatywnych, jako wolontariuszka pracowała w Ośrodku Pomocy im. Matki Teresy w Kalkucie w Indiach. Zamierza studiować w Anglii nauki farmaceutyczne i kosmetyczne, a w przyszłości chce pracować w laboratorium, jednocześnie spełniając swoje pasje. Kieruje się w życiu mottem: Dziel się dobrem z innymi, to wówczas wróci ono do ciebie zwielokrotnione.

  „Projekt "Debiutantki" jest dla mnie spełnieniem marzeń, dzięki któremu mogę cofnąć się w przeszłość, nauczyć się jak być prawdziwą damą i poznać wiele wartościowych osób. Jest to szansa dla każdej wchodzącej w dorosłe życie kobiety, aby lepiej poznała samą siebie, nauczyła się pokonywać swoje słabości i jednocześnie rozwijać wrodzone talenty, dzięki czemu w pełni będzie mogła czerpać z uroków życia i służyć pomocą innym. Uważam, że życie współczesnych kobiet może być piękną przygodą, pod warunkiem, że nie zamykają się we własnym świecie, tylko otwierają na potrzeby innych ludzi.”

  Natalia Graczyk III

  Ma 20 lat i pochodzi z województwa wielkopolskiego. Mieszka w Poznaniu gdzie studiuje Automatykę i Robotykę na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej.

  Wolny czas dzieli pomiędzy orkiestrę, różnorakie koła zainteresowań, sekcje organizacyjno – eventowe a także działalność charytatywną. Twierdzi, że kultura jest dla niej lekiem na całe zło: kocha nie tylko muzykę ale również taniec, teatr, literaturę i dobre kino. Marzy o tym, aby jej praca pomagała w zmienianiu świata na lepsze, ponieważ tylko wtedy czuje wewnętrzną satysfakcję. Jej życiowe motto brzmi : ,, Nie dopuść nigdy, aby ludzie po spotkaniu z tobą nie odchodzili choć trochę szczęśliwsi. ''

  „Projekt Debiutantki pozwala mi na przeniesienie się do bajkowego świata w którym piękno, dobre maniery i wrażliwość na drugiego człowieka są najwyższą wartością.”

  Angelika Pawlak I

  Pochodzi z Warszawy. Ma 21 lat i studiuje w Wyższej Szkole Handlu i Prawa. Chce poznawać nowych ludzi i wyjechać w podróż dookoła świata. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi przy dobrej muzyce. Wierzy, że w życiu nic nie dzieje się bez przyczyny. Jej plan na przyszłość? Być szczęśliwą.

   „Projekt "Debiutantki" jest dla mnie bardzo ciekawym doświadczeniem. Poznaję tu wiele ciekawych osób. Pensje są bardzo inspirujące i ciekawe.”

  Karolina Tomczak II

  Pochodzi z Warszawy. Ma 19 lat i jest studentką pierwszego roku zarządzania na Wyższej Szkole Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie. Uwielbia podróże. Dzięki nim może poznawać coraz to nowe zakątki świata, odkrywać inne kultury i spotykać niezwykłych ludzi. 

  Ewelina Mroczek II

  Pochodzi z Olsztyna. Aktualnie jest doktorantką Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, audytorem Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności oraz autorką wielu publikacji naukowych – "najważniejsze jest dla niej dobro i bezpieczeństwo konsumenta żywności".

  Jej życiowymi pasjami są  fotografia oraz stylizacja wnętrz. Wolny czas spędza podróżując po świecie. W przyszłości  zamierza zobaczyć rajskie plaże Oceanii i zwiedzić Muzeum Sztuki Współczesnej w Niterói. Uwielbia włoską kuchnię, hiszpańskie wina, ale polskich projektantów mody. Sama ma na swoim koncie kilka stylowych projektów.

  Jej motto życiowe brzmi: „Żyj tak by, inni przez Ciebie nigdy nie płakali”.

  „Projekt "Debiutantki" jest dla mnie niezwykłą podróżą, której celem jest poznanie siebie jako damy XXI”.

  Maja Wójciak III

  Ma 18 lat i pochodzi z Warszawy. Na obecnym etapie edukacji uczęszcza do klasy maturalnej w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr. 1 w Warszawie im. Leopolda Staffa. Jej plany na przyszłość nie są jeszcze skrystalizowane, aczkolwiek na deskach teatru czuje się najlepiej, gdyż to właśnie tam osiągnęła swoje największe sukcesy i podołała najtrudniejszym wyzwaniom. Jej drugą największą pasją jest poezja, zwłaszcza Agnieszki Osieckiej. Nie stroni także od sportów. W przyszłości przede wszystkim chciałaby być dobrym i szczęśliwym człowiekiem. Kieruje się mottem : „Ale czy mimo wszystko nie jest lepiej żyć i umrzeć, niż nigdy nie żyć naprawdę” Jostein’a Gaarder’a. Projekt Debiutantki stanowi dla niej ogromne wyzwanie oraz nowe, intersujące doświadczenie. 

  Lidia Mroczek II

  Ma 24 lata. Jest absolwentką dwóch kierunków: Towaroznawstwa oraz Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Obecnie realizuje się zarówno zawodowo, jak i naukowo studiując Finanse i Rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Uwielbia podróże, śpiew i taniec towarzyski – pasje te towarzyszą jej od dziecka. Wcześniej uczyła się gry na pianinie, a jej hobby było malowanie oraz projektowanie i szycie ubrań. Nigdy nie należała do osób, które przywiązują się tylko do jednego miejsca. Lubi poznawać nowych ludzi, gdyż od każdego może nauczyć się czegoś nowego.

  „Projekt "Debiutantki" jest dla mnie odskoczną od codziennych obowiązków, pędu życia - to możliwość samorealizacji i spełnienia własnych marzeń”.

  Hanna Laudy II

  Jej rodzina od wielu pokoleń pochodzi z Warszawy. Ma 21 lat i studiuje medycynę. Gra na pianinie, uwielbia czytać książki, oglądać malarstwo impresjonistyczne i zajmować się domem. Bardzo interesuje ją przeszłość, a w szczególności historia, obyczaje i ubiory z końca XIX i początku XX wieku. Jej marzeniem jest posiadanie dużej rodziny, zamieszkanie na angielskiej wsi, hodowanie owiec i uprawianie ogrodu.

  "Projekt "Debiutantki" jest dla mnie spełnieniem marzeń o zetknięciu się ze światem, który powoli przestaje istnieć."

  Natalia Listwan I

  Pochodzi z Makowa Podhalańskiego. Ma 23 lata i uczy się śpiewu operowego. „Śpiew, śpiew, śpiew i muzyka” to pasja Natalii. W przyszłości chciałaby stanąć na deskach opery. Kieruje się myślą „Każdy dzień jest zaproszeniem do szczęścia”. Podróżuje w głąb siebie przy utworze „ Should be true” Phaeleh.

  „Program "Debiutantk" jest nowym wyzwaniem, możliwością poznania nowych, bardzo ciekawych ludzi. Jest nauką i magią.”

  Emira Ellili II

  Pochodzi z Tunezji. Ma 20 lat. Studiuje zarządzanie na Akademii Leona Koźminskiego. Jej życiowe  pasje to podrożowanie w najbardziej odległe zakątki świata oraz poznawanie nowych kultur.

  "Program "Debiutantki" pozwala mi nauczyć się dużo ciekawych rzeczy w pozytywnej atmosferze, poznać nowych ludzi i wiele więcej".

  Gabriela Pawlak III

  Ma 21 lat i pochodzi z Warszawy. Studiuje Polonistykę na  specjalizacji redaktorsko-wydawniczej na Uniwersytecie Warszawskim. Jej największą pasją jest harcerstwo, uwielbia również teatr, muzykę oraz literaturę która, stanowi jej odskocznię od codzienności. W przyszłości chciałaby pracować jako korektor w wydawnictwie oraz założyć rodzinę.

   „Projekt daje mi szansę nie tylko poznania wspaniałych osób, nauczenia się wielu nowych rzeczy, czy wyćwiczenia nowych umiejętności, lecz także odkrycia w sobie damy XXI wieku.”

  Dominika Dercz I

  Pochodzi z Warszawy. Ma 18 lat i uczy się w XVIII Liceum im. Jana Kochanowskiego. Marzy o podróżowaniu. W przyszłości chciałaby zostać wolontariuszką w dalekiej Azji i Afryce. W jej świecie muzyka zajmuje ważne miejsce. Dominika gra… na saksofonie. Jest fanką dźwięków proponowanych m.in przez zespół Crystal Fighters. Lubi pływać.

  „Program "Debiutantki" stwarza możliwości dowiedzenia się wielu ciekawych rzeczy o których zapomina się dziś.”

  Wiktoria Rolewska III

  Ma 19 lat i pochodzi z Warszawy. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim i obecnie stoi przed niezwykle trudnym wyborem dalszej ścieżki rozwoju. Jej pasjami są literatura, śpiew oraz muzyka. Interesuje się również kulturą japońską. Wolny czas lubi spędzać biegając, grając w gry komputerowe a także oglądając anime.

  Jest niezwykle otwarta na nowe doświadczenia. Przyjemność odnajduje w słuchaniu każdego rodzaju muzyki, które odzwierciedla jej aktualny nastrój. Teatr urzekł ją musicalami, których jej ulubionym jest „Upiór w Operze”. Kieruje się w życiu zasadą „Nie przejmuj się tym, na co nie masz wpływu.”

  „Projekt „Debiutantki” to dla mnie drzwi do poznania świata z wyjątkowej perspektywy, a także możliwość samorealizacji i odkrywania siebie.”

   

   

  Klaudia Górska I

  Pochodzi z Zamościa. Ma 22 lata i studiuje na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Lubi śpiewać. Interesuje się modą i muzyką. Marzy o założeniu rodziny. W przyszłości chce ukończyć studia i dbać o piękne uśmiechy oraz zdrowe zęby innych jako lekarz stomatolog.

  „Projekt "Debiutantki" jest dla mnie nowym doświadczeniem, możliwością poznania nowych ludzi. Projekt pozwala nauczyć się wielu ciekawych rzeczy, sprawia, że staję się bardziej pewna siebie.”

  Olga Mazur I

  Jej plany na przyszłość to Akademia Sztuk Pięknych i szkolenie języka francuskiego za granicą. Marzy o rodzinie i spokojnym życiu gdzieś poza miastem, malowaniu i prowadzeniu domu. Jej pasją jest rysowanie, ale również spędzanie czasu na koncertach i festiwalach muzycznych.

  Marta Koźmińska III

  Ma 23 lata i pochodzi z Włocławka. Jest absolwentką Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Jej odskocznią od codzienności są podróże, które umożliwiają jej odkrywanie nowych pasji. W przyszłości zamierza zostać sędzią a po zrealizowaniu tego marzenia, pragnie założyć schronisko dla zwierząt. Jej życiowym mottem jest cytat „Kto kocha naprawdę, kocha w milczeniu, uczynkiem, a nie słowami”.

  „Program Debiutantki jest dla mnie możliwością stania się lepszym człowiekiem.”

  Dominika Poźniakowska III

  Ma 23 lata i pochodzi z Suwalszczyzny. Jest studentką 4 roku Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jej pierwszą największą pasją jest dziennikarstwo, z którym wiąże swoją przyszłość, natomiast drugą – taniec ludowy. Wolny czas dzieli pomiędzy swoich najbliższych, piesze wycieczki oraz dobre kino. Na pytanie co zamierza robić w przyszłości odpowiedziała „ W sumie nie zamierzam, tylko po prostu będę!”. Jej celem zawodowym jest bycie dobrą i rzetelną prezenterką telewizyjną natomiast życiowym – kochającą i kochaną kobietą. Jej mottem życiowym jest "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło."

  „Debiutantki są dla mnie doświadczeniem, którego nigdy nie zapomnę, świetnym projektem i okazją do poznania cudownych, miłych, dobrych, a zwłaszcza wartościowych osób.”

  Anna Mikołajewska III

  Pochodzi z Kłobucka (miejscowości położonej 17 km od Częstochowy). Obecnie jest studentką Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Interesuje się narciarstwem freerideowym i freestyleowym, windsurfingiem, tenisem ziemnym oraz podróżami które są nierozerwalnie związane z dyscyplinami sportów, które uprawia. Wolne chwile spędza podróżując z przyjaciółmi odkrywając nieznane zakątki świata. Nie wyobraża sobie życia bez rodziny i przyjaciół, którzy są dla niej niezwykle ważni.

  „Projekt Debiutantki to szansa na poznanie siebie w różnych odmiennych okolicznościach, grona wspaniałych ludzi oraz możliwość oddania części serca, uśmiechu i dobra innym, tym którzy akurat będą potrzebować tej 'cząstki nas' strasznie fajne uczucie!”

   

  Paulina Bałecka III

  Ma 20 lat i pochodzi z Warszawy. Studiuje Lingwistykę Stosowaną, specjalność nauczycielsko tłumaczeniowa, kombinacja angielski-francuski. Wolny czas najchętniej spędza z przyjaciółmi nad wodą. Uwielbia balet, który zaspokaja jej potrzeby estetyczne. Jej odskocznią od codzienności są podróże oraz taniec. Pragnie odbyć podróż do Azji Południowo – Wschodniej, w szczególności do Indonezji i Oceanii, uczestnicząc w projekcie charytatywnym. Chciałaby również ukończyć studia, kurs dekorowania wnętrz, fotografii bądź fryzjerstwa.  

  „Debiutantki są dla mnie przede wszystkim przygodą i lekcją. Lekcją wszystkiego tego, co jest potrzebne kobiecie. Przygodą bo… Bo mam szansę robić tutaj rzeczy zupełnie inne, niż na co dzień.”

  Angelika Sarnacka II

  Angelika Sarnacka studiuje na SGGW. Jest tancerką w Zespole Pieśni i Tańca UW Warszawianka.

  Barbara Krzyżewska III

  Pochodzi z Warszawy i ma 20 lat. Jest studentką Prawa oraz Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Uczęszczała do szkoły muzycznej gdzie opanowała grę na flecie poprzecznym i fortepianie. Uwielbia Peer Gynt’a Edvarda Grieg’a, nieustannie powraca do Charlie’go Parker’a i John’a Coltrane’a, ma też słabość do impresjonizmu Debussy’ego. Z książek oprócz filozofii sięga po Olgę Tokarczuk, George’a Orwell’a i Marka Krajewskiego. Codzienność nie jest dla niej na tyle nudna, by od niej uciekać. Zawsze chce więcej, bardziej, chociaż gdy nadchodzi moment, że jest już trochę za dużo szumu lubi upiec coś słodkiego. Jej motto życiowe to słowa Epikteta : Jest tylko jedna droga do szczęścia – przestać się martwić rzeczami, na które nie masz wpływu.

  „Projekt Debiutantki jest piękną przygodą, którą będę pamiętać tak długo, jak moja pamięć mi pozwoli.”

  Aleksandra Michalczyk I

  Urodzona w Krakowie, mieszka "od zawsze" w Warszawie. Ma 19 lat i studiuje w Szkole Głównej Handlowej oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Chce przeżyć życie tak, aby mieć „coś ciekawego do opowiedzenia wnukom.” W przyszłości chce zrealizować swoje pasje. Marzy o władaniu wieloma językami i zwiedzaniu ciekawych miejsc. Nie tylko lubi grać na pianinie, rysować, malować, ale i gotować.

  „Projekt jest szansą na to, żeby się rozwinąć jako człowiek, przełamać swoje blokady i nauczyć wielu nowych rzeczy.”

  Maja Zabirzewska III

  Pochodzi z Radomia. Ma 21 lat. Studiuje Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz aktywnie działa w AIESEC. Najbardziej kocha teatr i podróże. W wolnym czasie czyta książki i uprawia jogę. Jej ulubiony film to „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ Króla Kasiarzy”, a książki to „Emancypantki” B. Prusa i „Trędowata” H. Mniszkówny. Najbardziej relaksuje się w radomskim teatrze. Jej motto życiowe to „Una aventura es mas diverida si huele a peligro.” czyli „Przygoda jest znacznie ciekawsza, gdy trąci niebezpieczeństwem.”.

  „Projekt Debiutantki daje mi możliwość naprawdę działać charytatywnie. Pasjonuję się wolontariatem już od wielu lat, a teraz mam szansę dotrzeć do szerokiego spektrum i dokonać pozytywnych zmian w życiu wielu potrzebujących ludzi i zwierząt, a także zmienić swoje własne.”

   

  Julia Mazur II

  Ma 18 lat, pochodzi z Warszawy. Uczeszcza do ostatniej klasy artystycznego liceum im. Jana III Sobieskiego w Warszawie. Zamierza wyjechać na studia do Białegostoku, na kierunek: techniki dentystyczne. Jej pasjami są filmy akcji, fotografia oraz rysunek (szczególnie graficzny). Najwiekszym marzeniem Julii jest  posiadanie psa oraz cadillaca '95.

  "Projekt "Debiutantki" to szansa dla mnie, by nauczyć się czegoś ciekawego, zawrzeć nowe znajomości i oczywiście zostać prawdziwą  damą, jak i dobrą gospodynią".

  Dominika Podniesińska II

  Ma 18 lat i uczęszcza do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej rodziny w Siedlcach. Priorytetem dla niej jest zdanie matury z jak najlepszymi wynikami, gdyż pragnie studiować prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Będąc prawnikiem, chce przyczynić się do zmiany świata na lepsze. Relaksuje się przy muzyce i dobrej książce. Ostatnio zaczęła również dostrzegać piękno teatru i opery. Uwielbia spędzać czas ze znajomymi, ponieważ odgrywają ważną rolę w jej życiu.

  "Projekt "Debiutantki" pozwala mi przełamywać nieśmiałość, poszerzać wiedzę, kształtować własną osobowość, a także czerpać wiele radości z każdej Pensji. Jest to dla mnie lekcja, jak z wdziękiem i klasą wejść w dorosłe życie, zachowując szacunek do siebie i drugiego człowieka".

  Karolina Marcjan II

  Pochodzi z Krakowa. Ma 21 lat i studiuje w języku angielskim kierunek International Business na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W przyszłości zamierza poszerzać wiedzę oraz doskonalić zdobyte dotąd doświadczenie w dziedzinie finansów i ekonomii. Interesuje ją szeroko rozumiana twórczość artystyczna związana ze sztuką, muzyką i rękodziełem. W wolnym czasie lubi eksperymentować w kuchni. Jej marzeniem jest podroż koleją transsyberyjską.

  "Program "Debiutantki" jest dla mnie odskocznią od codzienności. Realizuje tam swoje pasje i pomysły. Poznałam ciekawe osoby, które podobnie jak ja, są ambitne i motywują do dalszego działania i rozwoju. Podczas Pensji staram sie wyciągnąć jak najwięcej inspiracji, które wykorzystam w przyszłości".

  Kinga Luks I

  Pochodzi z Barszczewa. Ma 22 lata i studiuje wzornictwo w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych. Lagerfeld i Chanel to jej autorytety. W przyszłości chciałaby zostać projektantką mody, zwiedzać świat i otaczać się wspaniałymi osobami. Jej motto przewodnie brzmi „ Rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować.”

  „Projekt Debiutantki jest dla mnie nowym doświadczeniem, w którym nabywam cenną i praktyczną wiedzę od wybitnych osób, poznaję wspaniałych ludzi i oczywiście świetnie się bawię.”

  ▲ Góra strony