Noc Muzeów 2019 - zaproszenie

Z radościa informujemy, że Fundacja KGHM Polska Miedź została Mecenasem widowiska modowego "Belle Epoque i talia osy". Zapraszamy bardzo serdecznie na NOC MUZEÓW 2019 do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. 18 maja o godz.

Debiutantki nad WISŁĄ

Wernisaż wystawy "Wspomnień czar - Debiutantki i nostalgiczne fotografie" będącym zbiorem zdjęć wykonanych przez Anna E. Przybysz i jej uczniów odbył się 12 maja b.r. o godz. 17.00 na Bulwarze gen. Pattona, nad Wisłą, w pawilonie "Galeria przy Plaży" .

Wspomnień czar - Debiutantki i nostalgiczne fotografie

Zapraszamy wszystkich, by przenieśli się do przedwojennej Warszawy i magicznego klimatu z lat 20. i 30. 12 maja, na Bulwarze gen. Pattona nad Wisłą, dziewczęta z programu "Debiutantki" wspólnie z Przyjaciółmi organizują "wydarzenie retro".

Debiutantki na Zamku Królewskim

W imieniu Ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce, Zamku Królewskiego w Warszawie, Polskiego Stowarzyszenia Hodowców Róż oraz Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej "Debiutantki" zostały zaproszone do współtworzenia unikatowego przedsięwzięcia – Królewskiej Wystawy Róż. Ekspozycja uświetniła Otwarcia Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie. Oficjalna inauguracja odbyła się w dniu 10 maja 2019 , na bankiecie w Arkadach Kubickiego.

"Savoir-Vivre U Baczewskich"

Jeśli się uczyć, to tylko od najlepszych. Kwietniowa Pensja Debiutantek VII "Savoir-Vivre U Baczewskich" to kwintesencja elegancji miejsca, wytwornej kuchni oraz profesjonalistów o wielkim sercu. Poprowadził ją m.in. Maciej Przepiórkiewicz - sommelier z wieloletnim doświadczeniem, które zdobywał w prestiżowych restauracjach, członek stowarzyszenia “Loża Dżentelmenów” krzewiącego kulturę degustacji i znajomości wina. Wiedza zdobyta w najlepszych szkołach oraz podczas wypraw do winnic przekłada się na wyjątkowe doświadczenie, które posiada. To prawdziwy pasjonat.

Debiutantki "U Baczewskich"- sesja retro

4 kwietnia 2019 roku w słynnej restauracji Baczewskich ( Aleja Ch.Szucha 17/19), której mottem przewodnim jest maksyma "Czas płynie – smak pozostaje" odbyła się sesja zdjęciowa Debiutantek.  Jako, że  miejsce to nawiązuję do lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia Debiutantki wystąpiły w strojach

Debiutantki w Ambasadzie Austrii

15 marca 2019 roku polska delegacja uczestnicząca w Opernballu 2019 została przyjęta przez Jego Ekscelencję  Ambasadora Austrii w Polsce dr Wernera Almhofera.  Debiutantki oraz tancerze Zespółu Pieśni i Tańca" Warszawianka" wraz z Panią dyr. Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery - Małgorzatą Tomorowicz-Malińską mieli okazję poznać Ambasadora, opowiedzieć mu o swoich przeżyciach z Balu oraz podziękować za wsparcie, jakiego Ambasada udzieliła w czasie wyjazdu do Wiednia.

Pasja-Sztuka-Inspiracja oraz własny biznes

Marcowa Pensja Debiutantek obfitowała w znamienitych gości.

Wystawa fotograficzna w Instytucie Polskim w Wiedniu

Wyjazd do Wiednia, to nie tylko udział w Opernballu 2019.

Śladami Jana III Sobieskiego

Śladami Jana III Sobieskiego Debiutantki z Muzeum Pałacu w Wilanowie zawitały na Zamek Stetteldorf Am Wagram, w którym mieszkał nasz władca.  Zamek w Stetteldorf został wzniesiony pod koniec XVI wieku przez Juliusa II zu Hardegg. Na początku września 1683 roku przybył tutaj polski król. W drodze pod Wiedeń zwołał naradę wojenną, w której udział wzięli m.in. Karol V Lotaryński, elektorzy: bawarski Maksymilian Emanuel i saski Jan Jerzy III oraz margrabia Hermann Badeński i książę Jerzy Fryderyk Waldeck.

Debiutantki VI na najważniejszym Balu na świecie

Już po raz szósty polska delegacja - Debiutantki: Elżbieta Laudy, Klaudia Sarnacka, Ewelina Liszczyk oraz tancerze ZPiT UW "Warszawianka": Marcin Pracki, Marek Petykiewicz a także Marcin Łukawski wzięli udział w przygotowaniach tanecznych poprzedzających najbardziej prestiżowy i najważniejszy Bal na świecie -  Opernball. Próby odbywały się jak zwykle w Operze Wiedeńskiej. W środę (27 lutego 2019), tuż przed Balem miała miejsce tzw. "Próba Generalna", zaś właściwy Opernball odbył się w tzw. "Tłusty Czwartek" - 28 lutego. Na parkiet Opery wkroczyło prawie 150 par Debiutantów z całego świata.

Lutowa Pensja Debiutantek

Jak napisać pierwsze CV bez większego doświadczenia zawodowego, skoro w CV najważniejsze jest doświadczenie?  Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną i co zrobić, gdy nasz poziom zdenerwowania osiągnie najwyższy stopień?

Styczniowa Pensja Debiutantek VII edycji

Program "Debiutantki" łączy w sobie historię z teraźniejszością. Współczesna wykształcona i obyta kobieta nie tylko tańczy walca, ale również posiada wiedzę na temat kultury bycia, która przejawia się w wielu aspektach życia codziennego. Styczniowa Pensja Debiutantek składała się z części historycznej "Panie na Wilanowie" oraz z wykładu na temat "Zrównoważonego rozwoju".

Album "Czar i wdzięk Niepodległej 1918-2018"

Wydanie albumu było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego "Niepodległa".  Album jest wynikiem wielomiesięcznej pracy zbiorczej kilku podmiotów: Muzeum Pałacu w Wilanowie, Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, Zespołu Szkół Fototechnicznych, Studio F4, Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery oraz programu Debiutantki. Zdjęcia prezentowane w tym albumie pochodzą z wystawy „Czar i wdzięk Niepodległej 1918-2018”, która miała miejsce w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie, w październiku 2018 .

Debiutantki dla dzieci z Podlasia