Bal Debiutantek 2017

4 lutego, w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej miał miejsce uroczysty "Bal Debiutantek" 2017. Debiutantki w białych sukniach, zaprojektowanych specjalnie na to wydarzenie przez firmę Agnes Fashion Group, zatańczyły poloneza i walca. Towarzyszyli im tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca UW "Warszawianka", prowadzeni przez Małgorzatę i Jana Łosakiewiczów oraz Annę Lewandowską . Bal Debiutantek jest nagrodą i zwieńczeniem trwających ponad rok działań charytatywnych i edukacyjnych, które podejmują dziewczęta w ramach uczestnictwa w programie "Debiutantki", realizowanym od wielu lat w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Akcje charytatywne są istotnym aspektem programu, dlatego też  w trakcie Balu Debiutantek odbyła się aukcja dla dzieci z Aleppo, którą poprowadzili Aleksandra Kostka i Ryszard Rembiszewski.

Artystyczną atrakcją wieczoru były również: pokaz kostiumowy absolwentów  Wyższej Szkoły Artystycznej (Agnieszka Kordyga, Katarzyna Markiewicz, Anna Minajew, Dorota Żółkiewska) pod kierunkiem dyrektor artystycznej Agaty Manowskiej, do którego choreografię stworzyła Paulina Wycichowska a także dwa występy operowe.

Aria Skołuby z opery "Straszny Dwór" S. Moniuszki w wykonaniu Jasina Rammal-Rykała oraz duet z opery "Wesele Figara" W.A.Mozarta w wykonaniu Anny Parysz i tegoż samego, zachwyciły publiczność oraz uczyniły ten wieczór jeszcze bardziej światowym. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra rozrywkowa Politechniki Warszawskiej "The Engineers Band" pod batutą Dariusza Łapińskiego.

Debiutantki odebrały z rąk przedstawicieli Kapituły programu statuetki "Aleksandry", na których widnieje napis "Piękno wewnętrzne jest nieśmiertelne", które na zawsze zobowiązaują do otwartego serca, umysłu i określonych zachowań.

Bal Debiutantek 2017 został okrzyknięto najbardziej prestiżowym wydarzeniam w karnawale, w Polsce.

Ten magiczny wieczór został zorganizowany dzięki hojności następujących darczyńców:

1. Mecenas Balu Debiutantek 2017 - PANDORA
  2. Złoty partner - Student Depot
  3. Złoty partner - Agnes Fashion Group

​Partnerzy Balu Debiutantek 2017:

1. Dyplomata

20. Centrum Kultury Wilanów

21. Warszawski Dom Technika NOT

22. RM Filmmakers

23. Zespół Szkół Fototechnicznych “Fotospokojna” (zdjęcia)

24. Studio F4 (zdjęcia)

25. Craftman