DEBIUTANTKI przed "publicznością"

Ogólnopolska Noc Muzeów i majowy pokaz mody z określonej epoki, w wykonaniu Debiutantek każdej edycji,  to jedno z najważniejszych wydarzeń w trakcie programu.  Widowisko, które trwa niespełna godzinę, jest przygotowywane przez wiele długich miesięcy.  Studentki z Wyższej Szkoły Artystycznej, projektują i  tworzą własnoręcznie suknie z danej epoki historycznej. Debiutantki zapoznają się z historią i kulturą czasów, do których nawiązuje widowisko, a także biorą udział w szkoleniach z zakresu wystąpień publicznych.  Już w maju staną przed wielotysięczną publicznością, a potem przed przedstawicielami mediów....

12 marca 2017 r.odbyło się  wyjątkowe szkolenie medialne, prowadzone przez współtwórczynię Agencji Artystycznej FACE - panią Agatę Jakóbczak.  Wykład i warsztaty praktyczne, skupiające się m.in na komunikacji medialnej i wystąpieniach publicznych sprawiły, że Debiutantki V edycji, nabrały większej pewności siebie. Nauczyły się swobodnego zachowania na scenie i przed kamerą, wygłaszania różnego rodzaju wypowiedzi, panowania nad głosem i ciałem. Ponadto zdobyły unikatową wiedzę, jak poradzić sobie z trudnymi pytaniami dziennikarzy w każdej sytuacji.  Płynność w wypowiedziach i umiejętność radzenia sobie z tremą, przyda się niewątpliwie w czasie wywiadów, jakich będą udzielać w maju. 

Widowisko modowe, które odbędzie się 20 maja o godz.21.00 na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, nosi tytuł "VIVE LA MODE - czyli Francuzki na polskim tronie", nawiązuje do czasu baroku. Inspiracją do stworzenia tego pokazu są dwie polskie królowe - Ludwika Maria Gonzaga i Marysieńka Sobieska. Obie nieprzeciętnej urody, intelektu, o mocnym umiłowaniu władzy i mody. Ich przyjazd z Francji, spowodował przewrót w obyczajowości polskiego dworu. 

"(...)Całe wstyd straciły panny i matrony,

gdy na ponętę żądzy wdowy i mężatki

ukazują i piersi, i nagie łopatki(...)"

(Wacław Potocki, cyt. za: B. Fabiani, "Warszawski dwór Ludwiki Marii")

 

Na zdjęciu studentka pierwszego roku Wyższej Szkoły Artystycznej - Julia Trojak  z Królową Marysieńką, w rolę której wcieli się Debiutantka V edycji - Marysia Kądzielska.

Zdj. Aleksandra Plewako-Szcerbińska

 

 

▲ Góra strony