Debiutantki VI dla Domu Artysty Weterana w Skolimowie

W Domu Artysty Weterana w Skolimowie spędzają swoje ostatnie lata wybitni twórcy polskiej kultury i sztuki. Ci, którzy przez lata występowali na scenie, tworzyli dzieła literackie, malowali piękne obrazy.  To wyjątkowe miejsce, wręcz magiczne, zbudowane z potrzeby serca, do którego lgną ludzie kochający sztukę. Młodzi również, by poprzez możliwość obcowania z mieszkańcami Domu przenieść się w czasy nieznanej im historii teatru czy kina.  Tradycją stało się, że kolejne edycje programu „Debiutantki”, realizowanego z powodzeniem od lat w Muzeum Pałacu w Wilanowie,  czynnie uczestniczą w akcji „Młodość dla doświadczenia”.  Akcja ta jest w całości dedykowana artystom mieszkającym w Skolimowie.  Organizatorkami są Bogusława Skwarna (prawnuczka Antoniego Bednarczyka, twórcy Domu w Skolimowie) oraz Agnieszka Michalczyk (autorka programu "Debiutantki"). Jubileuszowa (piąta) edycja akcji "Młodość dla doświadczenia" odbyła się 25 i 26 listopada 2017 roku.  Składała się z dwóch części: charytatywnej aukcji obrazów, fotografii i innych drogocennych podarunków oraz przyjęcia dla mieszkańców Domu Artysty Weterana w Skolimowie. Aukcję, której miejsca użyczył gościnnie Warszawski Dom Technika NOT, poprowadzili znani dziennikarze: Ewa Wojciechowska i Ryszard Rembiszewski. Wszystkie przedmioty na aukcję  zostały przekazane przez polskich artystów, zaś „perełką” wśród licytowanych obrazów były dwa dzieła: obraz olejny malarza Krzysztofa Karewicza i akwarela jego ojca, znanego w całej Polsce aktora, 95 letniego Emila Karewicza.

W ramach podziękowania osobom licytującym, Debiutantki VI edycji wystąpiły w pokazie mody wieczorowej projektantki Żanny Moryson, przy akompaniamencie fenomenalnej Vlasty Traczyk. Pięknym wizerunkiem dziewcząt na wybiegu zajęła się stylistka fryzur Katarzyna Kurzaj oraz makijażystka Aga Kwiatkowska.

W niedzielę, Debiutantki towarzyszyły aktorom w ich wyjątkowym Domu. Artyści dzielili się z dziewczętami swoim doświadczeniem życiowym,  wspominali swoje często bardzo zabawne historie. Koncert Jolanty i Grzegorza Kwiatkowskich oraz pokaz mody Debiutantek, przypominały mieszkańcom Skolimowa o ich minionej estradowej karierze. Pod koniec wydarzenia rozdano prezenty świąteczne, a uczestnicy bogatsi w kolejne dobre doświadczenie  i energię dobroczynienia z radującymi się sercami rozeszli się przekazywać dobro dalej.