Debiutantki VI na najważniejszym Balu na świecie

Już po raz szósty polska delegacja - Debiutantki: Elżbieta Laudy, Klaudia Sarnacka, Ewelina Liszczyk oraz tancerze ZPiT UW "Warszawianka": Marcin Pracki, Marek Petykiewicz a także Marcin Łukawski wzięli udział w przygotowaniach tanecznych poprzedzających najbardziej prestiżowy i najważniejszy Bal na świecie -  Opernball. Próby odbywały się jak zwykle w Operze Wiedeńskiej. W środę (27 lutego 2019), tuż przed Balem miała miejsce tzw. "Próba Generalna", zaś właściwy Opernball odbył się w tzw. "Tłusty Czwartek" - 28 lutego. Na parkiet Opery wkroczyło prawie 150 par Debiutantów z całego świata. Debiutantki ubrane w piękne białe suknie z dumą prezentowały diademy zaprojektowane dla firmy Swarovski przez Donatellę Versace.  Na Opernballu można spotkać niezwykle osobistości. Zwłaszcza Debiutantki mają możliwość obcowania z nimi bardzo blisko, czy to na "Próbie Generalnej", czy podczas samego Balu. Poniżej zamieszczamy zdjęcie Debiutantki  Ela Laudy i gwiazdy Opernballu 2019 - Anny Netrebko z Yusifem Eyvazovem. Anna Netrebko w duecie z Yusifem Eyvazovem wystąpili w utworze "O Soave Fanciulla" z opery "La Boheme" czyli "Cyganerii" Giacomo Pucciniego.

Tegoroczny wyjazd do Wiednia, to nie tylko udział w Opernballu 2019. To również wspaniałe wydarzenie w Polnisches Institut Wien. W programie spotkania była wystawa fotografii Anna E. Przybysz i jej uczniów z Fotospokojna - Zespół Szkół Fototechnicznych. Prezentowane na wystawie zdjęcia pochodziły z albumu "Czar i wdzięk Niepodległej 1918-2018" a znajdowały się na nich Debiutantki w kostiumach i charakteryzacji studentek Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie oraz Katarzyna Markiewicz Costume & Makeup designer. Ponadto prelekcja autorki programu - Agnieszki D. Michalczyk o programie Debiutantki i jego współpracy z Operą Wiedeńską. Atrakcją wieczoru był walc wiedeński w wykonaniu Debiutantki Eweliny Liszczyk i tancerza ZPiT UW "Warszawianka" Marka Petykiewicza. Piękną choreografię ułożyli tańczący oraz Klaudia Sarnacka, Marcin Łukawski, Marcin Pracki. Na spotkanie z polską delegacją przyszli nie tylko Polacy mieszkający w Wiedniu, lecz również Austriacy oraz sam Maestro z Opery Wiedeńskiej Dominik Truschner.

Z wdzięcznością pragniemy podziękować wszystkim partnerom wyjazdu polskiej delegacji na Opernball 2019. Polnisches Institut Wien, Ambasada Republiki Austrii w Warszawie, Centrum Kultury Wilanówstudio f4 i Anna E. Przybysz oraz Zosia Jędruszczak, Kreacja Żannet i Żanna MorysonSalon Dyplomata - Garnitury, Fraki, Smokingi. i Arkadiusz SkudlarskiDI LUSSO SHOES i Iwona Bochnia. Dzięki Państwa pomocy i wsparciu mogliśmy po raz szósty reprezentować Polskę na Opernballu.

Zdj.  Zosia Jędruszczak - Studio F4.