Lutowa Pensja Debiutantek

Jak napisać pierwsze CV bez większego doświadczenia zawodowego, skoro w CV najważniejsze jest doświadczenie?  Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną i co zrobić, gdy nasz poziom zdenerwowania osiągnie najwyższy stopień? Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Debiutantkom VII edycji pani Sylwia Wdowiak, prezes Agencji Doradztwa Personalnego w czasie spotkania, które odbyło się 9 lutego 2019 roku w Muzeum Pałacu w Wilanowie. "Jeśli nie masz jeszcze długiego doświadczenia zawodowego, Twoją mocną stroną są języki obce i umiejętności, które zdobyłaś w czasie praktyk studenckich".

Pani prezes opowiedziała o swoich doświadczeniach zdobytych w czasie rekrutacji oraz udzieliła wielu porad, które pomogą Debiutantkom w znalezieniu pracy. "Informacje w CV powinny być napisane standardową, czarną czcionką na białym tle. W idealnym CV warto, według pani prezes,  umieścić fotografię. Trzeba przy tym pamiętać, że cały dokument ma zrobić dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy, dlatego nie wolno w życiorysie umieszczać zdjęć w niekompletnym stroju, np. bikini. Warto równiez pamiętać, że fotografia przed wstawieniem jej do CV musi być "skompresowana", w przeciwnym razie plik będzie zbyt duży i skrzynka mailowa potencjalnego pracodawcy może go nie przyjąć. Bez dobrze napisanego CV trudno liczyć na sukces podczas poszukiwania pracy."

Kolejnym gościem który podzielił się z Debiutantkami swoją wiedzą, była pani Monika Sacewicz - mentorka i przedsiębiorca, od ponad 18 lat prowadząca własną firmę i posiadająca ponad 10 letnie doświadczenie w pracy coachingowej.  Jej warsztaty dotyczące motywacji oraz umiejętności współdziałania w grupie były niezwykle cennym wkładem w tą wyjatkową Pensję Debiutantek.

Niedziela 10 lutego upłynęła Debiutantkom w  UNIQ Fight Club.  Trener i prezes klubu Kamil Paczuski poprowadził szkolenie z asertywności i pewności siebie,  jaką można uzyskać  z pracy nad sobą a także nad swoim ciałem. "Wysiłek fizyczny nie tylko rozwija naszą siłę i zwiększa wiarę we własne możliwości, ale również daje satysfakcję z ciężkiej pracy. Ćwiczenia zwiększają naszą wytrzymałość oraz wytrwałość w codziennym życiu."- powiedział mistrz.