Wernisaż wystawy fotografii "W poszukiwaniu piękna"

Zapraszamy 10 lutego b.r. do Centrum Kultury Wilanów (godz. 18.00) na wernisaż wystawy fotografii wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Fototechnicznych w Warszawie.  Prace są wynikiem ścisłej współpracy szkoły z programem edukacyjno-charytatywnym "Debiutantki".  Powstawały przez kilka lat pod kierownictwem nauczyciela technik fotograficznych – prof. Anny E. Przybysz. Niesamowite stroje i stylizacje Debiutantek zapewniła na sesje historyczne i kostiumowe Wyższa Szkoła Artystyczna w Warszawie.

Autorzy fotografii starali się uchwycić to, co najbardziej jest ulotne w człowieku – jego piękno, nie tylko w kontekście piękna fizycznego, ale też piękna wewnętrznego. Była to ścisła korelacja edukacji prowadzonej przez twórczynię Agnieszkę Michalczyk w ramach programu "Debiutantki" ("Piękno wewnętrzne jest nieśmiertelne") z edukacją fotograficzną realizowaną przez szkołę fotograficzną. Ucząc młodzież, że w życiu warto kierować się słowami zaczerpniętymi z „Małego księcia” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego: „dobrze widzi się tylko sercem a najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, postawiono im za cel znalezienie piękna. Debiutantki - modelki miały odnaleźć je w sobie, a autorzy fotografii uchwycić je w kadrze.