Wystawa Fotografii w Oranżerii

Wystawa fotografii „Czar i wdzięk Niepodległej 1918-2018” powstała dzięki współpracy programu „Debiutantki” z Muzeum Pałacu w Wilanowie, artystą fotografem Anną E. Przybysz i jej uczniami z Zespołu Szkół Fototechnicznych, Wyższą Szkołą Artystyczną, Katarzyną Markiewicz oraz Krakowskim Teatrem Komedia. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających w Oranżerii Muzeum Pałacu w Wilanowie do 5 listopada b.r.

Wystawa zawiera zbiór 100 zdjęć powstałych w czasie warsztatów fotograficznych  realizowanych min. podczas Nocy Muzeów 2018 w Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz w Stajni Salerno. Uczestnicy warsztatów – uczniowie ZSF, pomimo młodego wieku i niewielkiego doświadczenia fotograficznego, potrafili dostrzec i uchwycić to, co było kwintesencją klimatu lat 20. i 30. ubiegłego wieku, mody pełnej wdzięku i kobiecości. Prowadząca warsztaty Anna E. Przybysz umiejętnie wspierała młodzież swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym, dzięki czemu osiągnęli wysoki poziom prezentowanych na wystawie prac.

Fotografie przedstawiają uczestniczki różnych edycji programu „Debiutantki”, tancerzy ZPiT UW „Warszawianka” oraz statystów. Charakteryzację z epoki międzywojennej i kostiumy (własnoręcznie wykonane), inspirowane modą lat 20. i 30. XX wieku zapewniły studentki WSA (pod kierunkiem Aleksandry Plewako-Szczerbińskiej i opieką artystyczną Agaty Manowskiej) oraz Katarzyna Markiewicz - Costume & Makeup designer.

Wystawa "Czar  i wdzięk Niepodległej 1918-2018” jest  dofinansowana w ramach Programu Wieloletniego "Niepodległa" na lata 2017-2022.

Autorzy fotografii:

1.     Anna Edyta Przybysz

2.     Maciej Chrzanowski

3.     Aleksandra Michalik

4.     Jan Paradowicz

5.     Zosia Jędruszczak

6.     Hubert Libuda

7.     Karol Horodyski

8.     Gosia Borcz

9.     Jan Kurjan

1     Martyna Chojnowska

1    Maciej Szymczak