Zaproszenie na "VIVE LA MODE - czyli Francuzki na polskim tronie"

Zapraszamy na wyjątkowe widowisko modowe z epoki baroku, które odbędzie się w czasie Nocy Muzeów, 20 maja b.r. o godz. 21.00, na dziedzińcu Muzeum Pałacu w Wilanowie.

"VIVA LA MODE - czyli Francuzki na polskim tronie" będzie pokazem inspirowanym dwiema królowymi, które przyjechały do Polski w XVII wieku - właścicielką Pałacu w Wilanowie - królową Marysieńką i królową Ludwiką Marią Gonzagą. Obie piękne, o silnych charakterach, lubiące bawić się modą.   W rolę modelek wcielą się jak zwykle, uczestniczki programu edukacyjno-charytatywnego „Debiutantki”, autorstwa Agnieszki Michalczyk, który realizowany jest  w Muzeum Pałacu w Wilanowie od wielu lat. Barokowe suknie, w których wystąpią Debiutantki zaprojektowały i ręcznie wykonały studentki Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, pod czujnym okiem profesor Aleksandry Plewako-Szczerbińskiej oraz dyr. artystycznej Agaty Manowskiej.  Widowisko modowe w czasie Nocy Muzeów jest jedynym tego rodzaju widowiskiem w całej Polsce. 

Zdjęcia wykonały studentki ZSF "Fotospokojna" - Barbara Dobrowolska, Milena Czosnowska, Weronika Janowska, pod kierunkiem Anny E. Przybysz.

▲ Góra strony